Craiova meniu:

Universitatea Craiova - Fotbal Universitatea Craiova autor Adrian

Craiova demoleaza pe dinamo, 1-0, 2-0, 3-002-09: Craiova demoleaza pe dinamo, 1-0, 2-0, 3-0
Universitatea Craiova a invins net pe dinamo cu 3-0 si a urcat pe podium. Golurile au fost marcate de proaspatul venit Kolici si de Mitrita (doua in repriza a doua).
Prima repriza a fost echilibrata, dar castigata de olteni la ultima faza, Ko ... [ continuare ]
Din categoria Stiri Meciuri Craiova
Stiri din Craiova - Stiri din Rom´┐Żnia - Articole Adrian

Dunãrea Cãlãrasi - Universitatea Craiova 1-3, prima victorie din acest sezon12-08: Dunãrea Cãlãrasi - Universitatea Craiova 1-3, prima victorie din acest sezon
Universitatea Craiova a reusit prima victorie in acest sezon, desi a participat deja la 3 competitii, campionat, supercupa si Liga Europa. Fu 3-1 la Cãlãrasi, dupã un meci desfasurat in plinã caldura, temperatura oficiala fiind 32 de grade si pro ... [ continuare ]
Stiri din C├úl├úrasi - Stiri din Rom´┐Żnia - Articole Adrian

RB Leipzig - Universitatea Craiova 3-109-08: RB Leipzig - Universitatea Craiova 3-1
Leipzig sta numai in jumatatea noastra si are ocazie dupa ocazie. Dintr-a 6-a deschide scorul, 1-0 in minutul 25, dupa un corner.
Craiova ajunge aproape de careul german in minutele 35 si 36, dar fara a pune in pericol poarta gazdelor.
... [ continuare ]
Stiri din Leipzig - Stiri din Germania - Articole Adrian

Universitatea Craiova - Poli Iasi14-04: Universitatea Craiova - Poli Iasi
Doua ocazii pentru Craiova in primele 10 minute, care arata altceva decat a facut-o in etapa precedenta.
1-0, gol Mitrita, min.17, sut de la distanta, deviat.
Pana in min.30, doua suturi pe langa poarta, cate unul dat de fiecare echipa ... [ continuare ]

Craiova eliminã pe dinamooooo! Au au aut! :-)))06-03: Craiova eliminã pe dinamooooo! Au au aut! :-)))
Pentru al doilea an consecutiv, Universitatea Craiova elimina pe dinamo din Cupa României! Anul trecut a fost 6-5 dupa penalty-uri la Drobeta Turnu Severin, anul acesta confruntarea directa s-a terminat 1-0 la primul meci intre cele doua echipe pe n ... [ continuare ]

Dinamo, mar┼č!24-02: Dinamo, mar┼č!
Salut cu delicateţe si deliciu eliminarea echipei rusesti dinamo din play-off-ul campionatului national! Considerand ce a decis justitia, ca fcsb nu e steaua, inseamna ca, pentru prima oara dupa 72 de ani, in partea din prima liga care conteaza nu s ... [ continuare ]