CRAIOVA este ALATURI DE ADA!22-03: CRAIOVA este ALATURI DE ADA!
Cluburile sportive principale din Craiova, SCM Craiova si CS Universitatea Craiova, au donat site-ului HandbalSport.ro cate un tricou de la fiecare sectie sportiva de echipa in scopul licitarii acestora, banii obtinuti urmand sa fie donati pentru ope ... [ continuare ]
Din categoria Stiri Stiri handbal
Stiri din Craiova - Stiri din România

În Cupa Cupelor, SCM Craiova - RK Krim Mercator Ljubljana24-11: În Cupa Cupelor, SCM Craiova - RK Krim Mercator Ljubljana
În Cupa Cupelor, SCM Craiova urmează să întâlnească o echipă de mare tradiție în handbalul feminin european, RK Krim Mercator Ljubljana, echipa slovenă venind din grupele Ligii Campionilor, unde a ocupat locul 4, într-o ... [ continuare ]

SCM Craiova termină pe locul 528-05: SCM Craiova termină pe locul 5
SCM Craiova învinge din nou Brăila (26-23) și termină pe locul 5, reusind cel mai bun sezon din istoria clubului, incununata si cu o calificare in premiera in cupele europene, Cupa Cupelor! ... [ continuare ]

Cristina Neagu ce a cucerit Liga Campionilor11-05: Cristina Neagu ce a cucerit Liga Campionilor
Cristina Neagu are două motive să sărbătorească, la capătul unui sezon aproape perfect în Liga Campionilor. Interul stânga al României a cucerit trofeul suprem cu Buducnost Podgorica, după o victorie în faţa ce ... [ continuare ]
Stiri din Budapesta - Stiri din Ungaria

SCM Craiova a câștigat finala mică a Cupei României26-04: SCM Craiova a câștigat finala mică a Cupei României
Echipa feminină de handbal SCM Craiova a câștigat astăzi, în sala „Lascăr Pană” din Baia Mare, finala mică a Cupei României, trecând cu scorul de 28-25 de Neptun Constanța.

Prin clasarea pe locul trei ... [ continuare ]

SCM Craiova a învins Corona Brașov21-04: SCM Craiova a învins Corona Brașov
Echipa feminină de handbal SCM Craiova s-a impus astăzi, pe teren propriu, cu scorul de 28-27 (19-16) în fața vicecampioanei Corona Brașov, formație antrenată de craioveanul Bogdan Burcea.

Golurile forma&# ... [ continuare ]

SCM Craiova, al cincilea eșec consecutiv03-02: SCM Craiova, al cincilea eșec consecutiv
Handbalistele de la SCM Craiova nu au mai cunoscut gustul victoriei din luna noiembrie a anului trecut, când învingeau pe teren propriu Neptun Constanța. Elevele lui Aurelian Roșca și Gheorghe Sbora au contabilizat ieri al cincilea e&# ... [ continuare ]