[ Categoria Meciuri Craiova ]
[ Data: 2018-08-28 ]
[ Localitatea Voluntari ]
[ Tara Rom´┐Żnia ]

4716 Universitatea Craiova a invins cu 5-1 pe FC Voluntari pe stadionul "ne-a puiu", dupa ce la pauza a condus cu 4-0. Repriza a doua a fost una de conservare a rezultatului si fortelor, iar dupa ce ilfovenii au redus din diferenta din penalty, Craiova si-a aratat imediat muschii, egaland dupa un minut. Bancu a reusit marcarea a 3 goluri, dintre care doua din actiune.

Nota actuala: 9 (din 1 note acordate) - Acorda o nota!

Comentarii
Nu exista comentarii in baza de date!
Nu puteti scrie comentarii pentru ca nu sunteti logat!

Alte titluri din aceeasi categorie

02-09: Craiova demoleaza pe dinamo, 1-0, 2-0, 3-0
Universitatea Craiova a invins net pe dinamo cu 3-0 si a urcat pe podium. Golurile au fost marcate de proaspatul venit Kolici si de Mitrita (doua in repriza a doua).
Prima repriza a fost echilibrata, dar castigata de olteni la ultima faza, Ko ... [ continuare ]
[ Autor Adrian ]
Din categoria Meciuri Craiova

28-08: Craiova da 5 goluri in deplasare
Universitatea Craiova a invins cu 5-1 pe FC Voluntari pe stadionul "ne-a puiu", dupa ce la pauza a condus cu 4-0. Repriza a doua a fost una de conservare a rezultatului si fortelor, iar dupa ce ilfovenii au redus din diferenta din penalty, Craiova si ... [ continuare ]

12-08: Dunãrea Cãlãrasi - Universitatea Craiova 1-3, prima victorie din acest sezon
Universitatea Craiova a reusit prima victorie in acest sezon, desi a participat deja la 3 competitii, campionat, supercupa si Liga Europa. Fu 3-1 la Cãlãrasi, dupã un meci desfasurat in plinã caldura, temperatura oficiala fiind 32 de grade si pro ... [ continuare ]

09-08: RB Leipzig - Universitatea Craiova 3-1
Leipzig sta numai in jumatatea noastra si are ocazie dupa ocazie. Dintr-a 6-a deschide scorul, 1-0 in minutul 25, dupa un corner.
Craiova ajunge aproape de careul german in minutele 35 si 36, dar fara a pune in pericol poarta gazdelor.